> Dünya Mutfağı & Tarifler
23 Nisan 2022 Cumartesi

Coğrafi İşaretli Orijinal Lezzet Nevşehir Kabak Çekirdeği

Nevşehir İç Anadolu Bölgesinin en çok turist çeken illerinden birisidir. Antik çağda bilinen adıyla Kapadokya güzel atlar diyarı olarak sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından her zaman turistleri ağırlar. Nevşehir’de yılın her zamanı turizm kaynaklı yoğun nüfus olmaktadır. Özellikle yaz aylarında çok sıcak ve kurak olan bölgede kabak çekirdekleri hızlıca kurur. Çok çabuk kuruyan kabak çekirdekleri ise bölgenin coğrafi işaretli ürünü olarak karşımıza çıkar. Kabak çekirdeği ülkenin farklı yerlerinde de yetişebilir ancak Nevşehir’in kavurucu yaz güneşinde kuruyan kabak çekirdekleri diğerlerinden ayrılır. Lezzetli tadı ile şehri dolaşırken sizlere eşlik eder.

Nevşehir’de gezdikten sonra orijinal ürün olarak kabak çekirdeklerini satın alabilirsiniz. Ancak Nevşehir’e gidemeyenler için Endemigo.com olarak size bölgenin coğrafi işaretli kabak çekirdeğini aynı gün kargo ile üreticiden direkt bulunduğunuz adrese getirir. Gerçek ürün garantisi veren Endemigo dünyanın 200’ün üzerinde ülke ve bölge için ürün göndererek, hizmet vermektedir.

Kabak çekirdeği kuruyemişler arasında insan sağlığına da en çok faydalı olanlardan birisidir. Orijinal ürün garantisiyle satın alacağınız Nevşehir Kabak Çekirdeği özellikle şeker ve kolesterol hastalığı olanlar için yararlıdır. Belli tür kanser hastalıklarına iyi geldiği de bilinmektedir. Kalp damar hastalıkları için de yararları vardır.

Kabak çekirdeğinin kalori miktarı diğer kuru yemişlere nazaran çok daha düşüktür. Diyet sürecinde olanlar için kabak çekirdeği tüketimi diyetisyenler tarafından sıklıkla önerilir. Özellikle ara öğün beslenmelerinde kabak çekirdeği tüketmek enerji verir ve kalori düzeyini dengeler.

Nevşehir kabak çekirdeği lezzetli ve sağlıklıdır. Kendisine coğrafi işaretli ürün kazandıran özellikleri ise İç Anadolu’nun kızgın güneşinde kurumasıdır. Bölgenin patentli ürünü olan kabak çekirdeği yedikten sonra bağımlılık yapar ve Ayçiçek çekirdeği ile yarışır.

Endemigo.com adresinden hemen buraya tıklayarak satın alabileceğiniz Nevşehir Kabak Çekirdeği sizi bulunduğunuz ortamdan Nevşehir'in büyülü ve masalsı havasına taşıyacak. Kapadokya'nın mistik ve gizemli havasını özlediğinizde kabak çekirdeklerini tüketerek kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Coğrafi İşaretli Nevşehir Kabak Çekirdeği siparişiniz ambalaj ve paketli olarak adresinize gelecek ve %100 garantili orijinal gerçek kabak çekirdekleri, tatlı akşamlarınızın keyifli atıştırmalığı olacak.

Etiketler :
Paylaş :
Yorum Yaz