> Dünya Mutfağı & Tarifler
22 Şubat 2021 Pazartesi

Sağlık, Enerji, Beslenme, Yöresel

Hayatımızın verimli geçmesi, ileriye doğru hedeflerimizi gerçekleştirmek, güzel bir hayatımızın olması hepimizin isteyeceği şeylerdir. Tabi aramızda istediği her şeye ulaşmış arkadaşlarımız da olabilir ama ne olursa olsun her şeyden önce sağlık demek gerekiyor. Sağlık yoksa hiçbirinin bir önemi kalmıyor. Sağlıklı olmak için insanlar yüzyıllardır birçok yöntem geliştirmiş. Bu yöntemlerde daima her yöreye göre farklılık göstermiştir. Mesela bir yörede sağlıklı olmak için güneşe çıkmak iyi bir şeyse diğer bir yörede gölgede kalmak gibi farklılıklar diyebiliriz. Yaşadığımız yeri anlamak, orada kaybettiklerimizi yerine koymak sağlıklı olmanın en mantıklı yoludur diyebiliriz. Mesela hareketsiz ortamda yaşıyorsak biraz hareket etmemiz gerektiğini düşünebiliriz.

Şimdi diyeceksiniz ki Coğrafi İşaretli ürünlerle bu konuların ne alakası var. Olmaz mı! Coğrafi İşaretli ürünlerin gelişimini sağlayan en önemli unsurlardan biri de sağlıklı, enerji dolu bir yaşam sağlamaktır. Örneğin yaşadığınız yerde yeteri kadar vitamin alamıyorsunuz o zaman en iyi vitamin depoları ile hemen vücudunuzu takviye edebilirsiniz. Birçok vitaminden daha etkili, doğal tescilli ürünleri kullanmak eksiklerinizi tamamlamakta çok büyük fayda sağlayacaktır. Biz sağlık beslenme ve dinç bir vücut için kuruyemiş, kuru meyve, bal, pekmez, zeytinyağı gibi ürünleri tüketmenizi ve sevdiklerinizle paylaşmanızı tavsiye ederiz. Tabii her şey kararında. Özellikle vücudunuzun ihtiyacı olan doğal, yöresinden ve doğru üretilmiş gıdaları, doğru bir şekilde tükettiğinizde sağlığınıza olumlu yönde katkı yapmanızı sağlarsınız. Tabii ki bu konularda daima doktorunuza danışıp gerçekten nelerle beslenmeniz gerektiğini çok iyi öğrenmeniz gerekir. Biz her zaman doğal, yöresinden şifa kaynağı olan Coğrafi İşaret almış ürünleri tavsiye ediyoruz. Mesir macunundan, pestile ülkemizin birçok bu tarz üretimi mevcut.

Endemigo kategorilerine baktığınızda Sağlık, Enerji kategorisini muhakkak görmüşsünüzdür. Bu kategori ismini vermemizin en büyük sebebi Coğrafi İşaretli birçok ürünün insanlar tarafından yüzyıllardır sağlık ve enerji için kullanıldığını tespit etmemiz. Coğrafi İşaret alması dolayısıyla bu ürünler bir de ilk gün ki üretim proseslerinde olduğu gibi doğallığını ve özelliklerini koruyor. Eğer Coğrafi İşaret tescili almış bir bal yiyorsak o bal muhakkak gerçek baldır. Bizim içinde sağlık ve enerji kaynağıdır. Sağlık Enerji kategorisinin özelliği; özel gıda işlemleri görmemiş, doğal ve ilk günkü özellikleri ile üretilmeye devam eden doğal yöresel ürünleri kapsamakta. Biz Endemigo olarak bu ürünlerin içinde koruyucu, eklenen şeker, tatlandırıcı vb. yapay üretilmiş hiçbir katkının olmamasına özellikle özen gösteriyoruz. Hep dediğimiz gibi mutlu olmak sağlıklı ve enerjik olmaktan geçiyor. O yüzden sağlık, enerji kategorimize muhakkak bakın. Ürünlerin vitamin mineral değerlerini ve kanıtlanmış faydalarını sizlerle açıklama bölümlerinde muhakkak en geniş şekilde paylaşmaya çalışacağız. Siz yine de sorunuz olursa bize yazmaktan çekinmeyin.

Endemigo olarak sizler için diliyoruz, Sağlıklı ve Enerjik günler size daima mutluluk getirsin.   

Yorum Yaz